Informacja o przebiegu XXXIX Sesji Rady Powiatu Średzkiego VI Kadencji

28.04.2021
Zdjęcie przedstwia przewodniczącego rady w trakcie obrad rady powiatu.

27 kwietnia 2021 roku o godz. 9.00 w sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wielkopolskiej rozpoczęła się XXXIX sesja Rady Powiatu Średzkiego VI kadencji.

Sesję otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Średzkiego - Pan Piotr Kasprzak, witając wszystkie osoby uczestniczące w sesji.

W punkcie Informacje Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym Przewodniczący poinformował, że wykonywał działania mające na celu organizację dzisiejszej sesji.
Poinformował również, że 20 kwietnia 2021 r. brał udział w zdalnym spotkaniu inicjującym proces powoływania Lokalnego Partnerstwa ds. Wody. Organizatorem spotkania był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Kolejny punkt obrad stanowiło rozpatrzenie Sprawozdania Starosty z działalności Zarządu Powiatu i jednostek organizacyjnych. DO POBRANIA oraz jego uzupełnienie DO POBRANIA.

Kolejny punkt porządku obrad stanowiło ,,Sprawozdanie delegowanych Radnych Rady Powiatu z udziału w pracach Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.’’ DO POBRANIA

Następnie Rada rozpatrzyła następujące informacje:

Informację Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego w powiecie średzkim. DO POBRANIA

Sprawozdanie Dyrektora Powiatowego Centrum pomocy Rodzinie w Środzie Wielkopolskiej z działalności PCPR w Środzie Wielkopolskiej za 2020 rok oraz ocena zasobów pomocy społecznej powiatu średzkiego. DO POBRANIA

W dalszej części Radni podjęli następujące uchwały:

Uchwałę Nr XXXIX/290/2021 w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki przekazane Powiatowi Średzkiemu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2021.
Uchwała została podjęta jednogłośnie 15 głosami ,,za’’.

Uchwałę Nr XXXIX/292/2021 w sprawie uchwalenia ,,Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Średzkiego na lata 2021-2024’’.

Uchwała została podjęta jednogłośnie 14 głosami ,,za’’.

Uchwałę Nr XXXIX/293/2021 zmieniającą uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości położonej w Środzie Wielkopolskiej oznaczonej jako działka nr 175 na rzecz Gminy Środa Wielkopolska.
Uchwała została podjęta jednogłośnie 15 głosami ,,za’’.

Uchwałę Nr XXXIX/294/2021 zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Średzkiego na lata 2021-2033.

Uchwała została podjęta jednogłośnie 14 głosami ,,za’’.

Uchwałę Nr XXXIX/295/2021 zmieniającą uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na 2021 rok.
Uchwała została podjęta 14 głosami ,,za’’ przy 1 głosie ,,wstrzymującym się’’.

Następnie Przewodniczący Rady odczytał treść interpelacji złożonych przez Radną Jadwigę Wieland oraz udzielone na nie odpowiedzi. Treść interpelacji oraz odpowiedzi znajduje się w BIP Powiatu Średzkiego.

W punkcie wolne głosy i wnioski głos zabrali: Radny Bogusław Biernat, Starosta Ernest Iwańczuk, Radny Marcin Bednarz, Przewodniczący Piotr Kasprzak, Radny Michał Matelski, Wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka.