Informacja z XXX sesji Rady Powiatu Średzkiego,

która odbyła się 28 września 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Środzie Wielkopolskiej.

29.09.2020
Na zdjęciu radni powiatowi podczas XXX sesji Rady Powiatu Średzkiego.

28 września 2020 r. o godzinie 900 w Bibliotece Publicznej w Środzie Wielkopolskiej rozpoczęła się XXX sesja Rady Powiatu Średzkiego.

Sesję otworzył Przewodniczący Rady Piotr Kasprzak, witając wszystkie osoby uczestniczące w sesji.

W punkcie Informacje Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym Przewodniczący poinformował, że wykonywał działania mające na celu organizację dzisiejszej sesji.

Kolejny punkt obrad stanowiło rozpatrzenie Sprawozdania Starosty z działalności Zarządu Powiatu i jednostek organizacyjnych. DO POBRANIA, załącznik DO POBRANIA

Następnie przystąpiono do realizacji punktu Rozpatrzenie wniosku Radnych o odwołanie Starosty Średzkiego.
Po zapoznaniu się z opinią Komisji Rewizyjnej nt. wniosku o odwołanie Starosty Średzkiego, przystąpiono do dyskusji, w której udział wzięli: Radna Małgorzata Fertała, Radny Przemysław Jankowiak, Wicestarosta Małgorzata Wiśniewska – Zabłocka, Radny Marcin Bednarz, Starosta Ernest Iwańczuk, Radny Bogusław Biernat, Radna Ewa Kusik.
Po zakończonej dyskusji nastąpiło głosowanie tajne w sprawie odwołania Starosty. W głosowaniu wzięło udział 17 Radnych. W wyniku tajnego głosowania oddano 17 głosów ważnych, w tym: 10 ,,za’’ odwołaniem , 5 ,,przeciw odwołaniu’’ i 2 głosy ,,wstrzymujące się’’.
W wyniku przeprowadzonego głosowania Pan Ernest Iwańczuk nie został odwołany z funkcji Starosty Średzkiego.

Dalej Radni podjęli następujące uchwały:

• Uchwałę nr XXX/212/2020 w sprawie zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Średzkiego na lata 2020-2033.

Uchwała została podjęta jednogłośnie 17 głosami ,,za’’.
  • Kolejnym głosowanym projektem był projekt uchwały nr XXX/213/2020 w sprawie zmiany uchwały w sprawie uchwały budżetowej na 2020 rok.

Uchwała została podjęta jednogłośnie 17 głosami ,,za’’.
W punkcie obrad wolne głosy i wnioski głos zabrali: Radny Marcin Nowak, Przewodniczący Piotr Kasprzak, Starosta Ernest Iwańczuk, Radny Marcin Bednarz, Radna Małgorzata Fertała, Radny Bogusław Biernat.

XXX sesję Rady Powiatu Średzkiego o godzinie 12.07 zamknął Pan Piotr Kasprzak - Przewodniczący Rady Powiatu Średzkiego.