Lokalne Partnerstwo ds. Wody

19.04.2021 w Starostwie Powiatowym odbyło się pierwsze spotkanie inicjujące proces powoływania Lokalnego Partnerstwa ds. Wody. Ze względu na pandemię COVID-19 spotkanie odbyło się on-line. Organizatorem spotkania jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

19.04.2021

W Starostwie Powiatowym odbyło się pierwsze spotkanie inicjujące proces powoływania Lokalnego Partnerstwa ds. Wody. W spotkaniu uczestniczą m.in.: Przewodniczący Rady Powiatu Średzkiego Piotr Kasprzak, Przewodniczący Komisji Środowiska, Rolnictwa i Polityki Społecznej Stefan Kominek, Starosta Ernest Iwańczuk, Wicestarosta Małgorzata Wiśniewska - Zabłocka, Członek Zarządu Powiatu Michał Matelski. Ze względu na pandemię COVID-19 spotkanie odbyło się on-line. Organizatorem spotkania był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
Kilka słów o inicjatywie Lokalnych Partnerstw ds. Wody: analizując problemy oraz potrzeby związane ze zwiększeniem zasobów wodnych na obszarach wiejskich, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, podjęło inicjatywę utworzenia pilotażowych Lokalnych Partnerstw ds. Wody, mających na celu zainicjowanie współpracy pomiędzy kluczowymi partnerami na rzecz zarządzania zasobami wody w rolnictwie i na obszarach wiejskich na poziomie lokalnym. Współpraca w ramach LPW ma stworzyć sieci kontaktów efektywnej współpracy między lokalnym społeczeństwem a instytucjami i urzędami w zakresie gospodarki wodnej na obszarach wiejskich, ze szczególnym uwzględnieniem rolnictwa.