Masowe Punkty Szczepień w powiecie średzkim – wideokonferencja

08.04.2021

Fotografia przedstawia wicestarostę Małgorzatę Wiśniewską_Zabłocką, KIerownika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego MIachała KIrschke oraz konsutanta ds. szczepień w gminie Środa Wlkp. Marcina Nowaka w trakcie trwania wideokonferencji.

W środę, 7 kwietnia br. odbyła się wideokonferencja z przedstawicielami wszystkich gmin powiatu średzkiego w sprawie organizacji Masowych Punktów Szczepień w naszym powiecie. Gospodarzami spotkania byli starosta Ernest Iwańczuk oraz wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka.

W powiecie średzkim powstaną dwa Punkty Szczepień Masowych:  w Szpitalu Średzkim Serca Jezusowego (zostanie rozszerzona działalność dotychczasowego punktu) oraz  w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Lipowej w Środzie Wielkopolskiej. Nadal działać będą dotychczasowe punkty, które funkcjonują w każdej gminie.

Masowe Punkty Szczepień rozpoczną działalność w drugiej połowie kwietnia br.

Przypominamy, że rejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19 można na kilka sposobów ( w tej chwili trwa rejestracja osób 60+):
  • ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ INFOLINIĘ 989
  • ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE NA PACJENT.GOV.PL
  • WYŚLIJ SMS  o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333.
            Przygotuj swój PESEL oraz właściwy dla Twojego adresu kod pocztowy.

Informacje o terminach szczepień dla kolejnych roczników są na stronie: