Wideokonferencja wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Roberta Gawła

w sprawie strategii kształtowania sieci szkół ponadpodstawowych w województwie wielkopolskim.

16.02.2021

Zdjęcie ;przedstawia starostę, wicestarostę i zastępcę kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych w trakcie wideokonferencji.

Starosta Ernest Iwańczuk, Wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka oraz Zastępca Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Bartkowiak wzięli dziś, w w piątek 12 lutego br. udział w konferencji poświęconej kształceniu w Wielkopolsce. W trakcie spotkania omawiano m.in.: kształcenie branżowe w Wielkopolsce po zmianach w prawie oświatowym oraz strategię rozwoju kierunków kształcenia branżowego przez samorządy lokalne.

W konferencji udział wzięli również: Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, Wicekurator Oświaty Aleksandra Kuź, Wicekurator Oświaty Zbigniew Talaga, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty Maria Jedlińska-Pyssa,  Koordynator ds. szkolnictwa branżowego w Wydziałe Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty oraz przedstawiciele powiatów wielkopolskich.