13-15 czerwca 2008r. Dni Sportu w Hoyerswerdzie.

W dniach 13 – 15 czerwca br., dzięki współpracy pomiędzy Powiatem Średzkim a miastem Hoyerswerda,  prawie stuosobowa grupa sportowców z powiatu wzięła udział w Dniach Sportu w Hoyerswerdzie. Wyjazd zorganizowany został w ramach umowy o współpracy partnerskiej.Głównym organizatorem imprezy był Związek Sportowy w Hoyerswerdzie. Zawody miały charakter międzynarodowy, uczestniczyli w nich także sportowcy z innych europejskich miast partnerskich Hoyerswerdy. Najbardziej pracowitym dniem dla naszych sportowców była sobota (14 czerwca). Odbyły się wówczas zawody w sześciu dyscyplinach: pływaniu, piłce nożnej, piłce ręcznej, siatkówce, badmintonie i tenisie stołowym oraz pokazy karate. Szczególny podziw publiczności wzbudziły pokazy karateków ze średzkiego Klubu Karate DO SHOTOKAN DRAGON. Niestety dla karateków nie zostały zorganizowane zawody, swoje umiejętności mogli oni zaprezentować tylko podczas seminarium.