27-28 czerwac 2007r. Wizyta przedsiębiorców z Hoyerswerdu

Znalezienie partnerów biznesowych

W dniach 27 - 28 czerwca w powiecie średzkim gościli przedsiębiorcy z naszego niemieckiego miasta partnerskiego - Hoyerswerda. Celem ich wizyty było znalezienie partnerów biznesowych. Reprezentowali oni przede wszystkim branżę budowlaną oraz miejskie zakłady komunalne.

W czwartek spotkali się z Prezesem Sejmiku Gospodarczego Powiatu Średzkiego, Mieczysławem Szymańskim, oraz przedsiębiorcami: Wojciechem Budaszem oraz Andrzejem Wojciechowskim. Po spotkaniu udali się do firmy Homag, po której oprowadził ich Wiceprezes Zarządu, Andrzej Urbańczyk.

Następnie Dyrektor Techniczny, pan Stachowiak, zaprezentował im firmę Hybner.

Niemcy byli pod ogromnym wrażeniem tych przedsiębiorstw. Szczególnie zaś zaskakujące było dla nich to, że w tak niewielkiej miejscowości może funkcjonować tak duże i nowoczesne centrum przemysłowe.

W trakcie wizyty przedsiębiorców nie zabrakło również czasu na relaks- zwiedzili oni najciekawsze zakątki Środy - Kolegiatę, Rynek i senatorskie kamieniczki.