Delegacja z powiatu średzkiego gościła w Hoyerswerdzie,

naszym mieście partnerskim.

W zeszłym tygodniu 29-30 listopada br.) delegacja ze Środy Wielkopolskiej w składzie: Ernest Iwańczuk - starosta Średzki, Piotr Mieloch- Burmistrz Środy Wielkopolskiej, Paweł Wullert - Przewodniczący Rady Miejskiej, Przemysław Mazurczak - Manager w LUKS oraz Jacek Januszkiewicz - Kierownik sekcji Piłki Ręcznej KS Polonia Środa Wlkp. gościła w mieście partnerskim Powiatu Średzkiego, Hoyerswerdzie w Niemczech.

W Starym Ratuszu średzcy przedstawiciele spotkali się z Stefanem Skora - Nadburmistrzem Hoyerswerdy. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie działalności o charakterze społecznym, edukacyjnym, sportowym i gospodarczym.
Następnego dnia nasi samorządowcy mieli okazję zapoznać się z pracą pedagogów w miejscowym gimnazjum oraz zwiedzić Główną Komendę Straży Pożarnej i Jednostkę Zarządzającą Ratownictwa.
W czasie wizyty Jacek Januszkiewicz - Kierownik sekcji Piłki Ręcznej KS Polonia Środa Wlkp. oraz Jürgen Schröter - prezes Klubu LHV Hoyerswerda podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy klubami.
Na zakończenie wizyty starosta zaprosił przedstawicieli Hoyerswerdy do Środy Wlkp.