Wizyta władz powiatu średzkiego w Hoyerswerdzie

W dniach 23-24 lutego br. Starosta Średzki, Piotr Piekarski, odwiedził niemieckie miasto partnerskie naszego powiatu – Hoyerswerdę. Było to pierwsze spotkanie władz lokalnych po wyborach samorządowych. Towarzyszył mu Burmistrz Środy – Wojciech Ziętkowski, Wiceburmistrz, R. Piechowiak, Kierownik Biura Współpracy Polsko – Niemieckiej, Magdalena Dembińska oraz Barbara Jahns.

W trakcie wizyty Starosta spotkał się z Nadburmistrzem miasta - Stefanem Skorą, Burmistrzem - panem Dellingiem oraz Koordynatorem współpracy i Dyrektorem Urzędu- J. Schröterem.

W trakcie tego spotkania ustalono, że współpraca polsko – niemiecka będzie kontynuowana i przystąpi do niej także miasto Środa Wlkp. po podpisaniu stosownej umowy. Obydwie strony wyraziły dobrą wolę i zgadzają się co do faktu, że w zjednoczonej Europie należy pielęgnować dobrosąsiedzkie stosunki.